AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ NURETTİN YAŞAR; "SAYGIN SİYASET ŞART"

AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin YAŞAR MİAD 63. Aylık Toplantısında Konuşmalarını Yaptılar

SAYGIN SİYASET ŞART
Mehmet Şimşek'in Türkiye'ye yatırım yapılabilmesi için güvenilir bir duruş sergilediğini anlatan AK Parti Malatya Milletvekili Nureddin Yaşar,  ülke olarak Şimşek'e çok şey borçlu olduğumuzu söyledi. Siyasetle uğraşan herkesin siyasetin saygınlık kazanmasından sorumlu olduğunu kaydeden Yaşar, "Yeraltı zenginliği olmayan ülkelerde kalkınmanın teminatı saygın siyasettir. Saygın siyaset aynı zamanda demokrasi, kalkınma ve refahın da teminatıdır. Saygın siyaset olmadan güçler ayrılığı, demokrasi gelişmez" dedi. 
 
AR-GE ÇOK ÖNEMLİ
Vatandaşın cebine para koyarak sadece iç piyasayı geliştirip ekonomik bir kalkınma sağlanamayacağını kaydeden Yaşar, "Yapacağımız şeyin temelinde imkanlarımızı şehirlerimizde verimliliğine, sektörel bazda Ar-Geye dönüştürmek açısından önemli. Malatya şu am yerli potansiyelle bölgenin sağlık sektöründe çok ciddi atılım yaptı.  MİAD'ın konukevinin büyük katkısı oldu. Şimdi de cumhurbaşkanımız birçok toplantıda Malatya'nın sevgi evlerini örnek gösterdi. Yine MİAD ile işbirliği yaparak özel yetenekli çocuklar için eğitimi ve gelişimi için proje başlatılacak" şeklinde konuştu. 
 
BÖYLE İMKAN GÖRMEDİM
Siyasetin faydalı yatırımlara dönüşen bir uğraşa dönüştüğünü belirten Yaşar, "Ülkemizin geleceği burada yatıyor ve temennimiz bu doğrultuda siyasetin gelişmesidir. Kalkınma Bankamız yatırımlarla ilgili her zaman destek verdi. Sayın bakanımız da burada. Ben de bir yatırımcı, girişimci olarak 35 yıldır bu sektörü izleyen biri olarak, bu kadar yıldır kamu destekli böyle bir faaliyetin hiç başlamadığını belirtmeliyim. Çok önemli bir fırsat ve imkan. Bunu bir girişimci yatırımcı olarak hepinizi buraya davet ediyorum" açıklamalarında bulundu.
 

Diğer Haberler