GÜNCEL SGK TEŞVİK VE UYGULAMALARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genç MİAD Organizasyonu ile tertip edilen “Güncel SGK Teşvik ve Uygulamaları” toplantısının konuşmacı misafiri SGK Başmüfettişi, İstanbul İl Müdür Yardımcısı Mustafa Cerit oldu.

15 Şubat Perşembe Akşamı MİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya otuzu aşkın misafir iştirak etti.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Sekreter Hakan Odabaşı, MİAD’ın 13. Dönem faaliyet planı hakkında misafirleri bilgilendirdi. Odabaşı’nın ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı Murat Gönültaş ise Kurul çalışmalarını satırbaşları halinde paylaştı. Özellikle İstanbul Ticaret Üniversitesi ile imzalanan Lisans üstü protokolü ve Yönetici Geliştirme programı üzerinde duran Gönültaş, üye işadamlarına akademik alanda da fayda sağlayacak çalışmalar yürüttüklerini sözlerine ekledi.

Toplantının konuşmacı misafiri; SGK Başmüfettişi, İstanbul İl Müdür Yardımcısı Mustafa Cerit, gerçekleştirmiş olduğu sunumda Meclisteki torba yasa ile 5510’a eklenecek teşviklerle hakkında önemli bilgiler paylaştı. Cerit;

  • Geçmiş Tarihli Yararlanılmayan SGK Teşviklerinden Yararlanılabilir mi?
  • Hangi Durumlarda Teşviklerden Yararlanma Hakkı Kaybedilir?
  • Firmaların Yükümlülükleri Nelerdir?

gibi firmaları ilgilendiren önemli soruların cevaplarını detaylı bir şekilde aktardı. Mustafa Cerit’in gerçekleştirdiği sunumun ardından soru – cevap bölümüne geçildi. Misafirler merak ettikleri soruların cevaplarını konunun uzmanından dinleme fırsatı buldular.

Soru – Cevap bölümünün ardından, Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı Murat Gönültaş tarafından günün anısına Mustafa Cerit’te teşekkür  plaketi takdim edildi.

 

Diğer Haberler