MİAD KADIN KOLLARI “AMATEM’LE HAYATA MERHABA” ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MİAD Kadın Kolları Yürütme Kurulu organizasyonu ile AMATEM yararına tertip edilen kahvaltılı buluşma; 10 Mart Cumartesi Günü Retaj Royale İstanbul Otel’de gerçekleştirildi. 200’e yakın misafirin katılım gösterdiği toplantıya ilgi yoğundu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, İstanbul Valisinin Eşi Şeyma Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Eşi Müberra Çalışkan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı eşi Fatma Çakır, Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı eşi Yasemin Polat, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve eşi Nilüfer Cömertoğlu gibi isimlerin teşrif ettiği bu anlamlı buluşmaya; Malatya ve İstanbul’dan bir çok İş Kadını ve MİAD Üye işadamlarının eşleri iştirak ettiler.

Kahvaltının ardından Kadın Kolları Yürütme Kurulu Üyesi Hatice Gülsoy’un sunumuyla toplantı başladı. Program akışını misafirlerle paylaşan Gülsoy’un ardından MİAD’ın sosyal sorumluluk projeleri alanında Türkiye’ye rol model olmuş “Sevgi Evleri” ve “Hastane Konuk Evi” video gösterimleri yapıldı.

Video gösterimlerinin ardından toplantının açılış konuşmasını yapmak üzere MİAD Kadın Kolları Yürütme Kurulu Başkanı Selin Yurdakul kürsüye davet edildi. Katılım gösteren misafirlere teşekkür ederek sözlerine başlayan Yurdakul; “Bu anlamlı toplantıda yapılacak her bir yardımın madde bağımlısı gençlerimizi hayata tutunduracağını ifade etmek istiyorum. Eminim ki böylesine kıymetli bir amaç için burada toplanan siz değerli misafirlerin katkılarıyla bu proje hayat bulacaktır.” diyerek çalışmalarının hayırsever insanların katkılarıyla başarıya ulaşacağını ifade etti.

Selin Yurdakul’un ardından İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Birgül Cumurcu konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Amatem’in çalışmalarını sunum eşliğinde misafirlerle paylaşan Cumurcu; “MİAD Kadın Kolları’nın desteğiyle Amatem binası daha çok gencimize hizmet verecektir. Bugünkü buluşma öncesi Kadın Kolları ile istişarelerde bulunduk. Bu istişarelerin meyvesini bugünkü kalabalıkla ve başlangıcı yapılan bu projeyle almış olduk.” diyerek sözlerini tamamladı.

Protokol konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Ak Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, kadınların gücüne inandığını ve kadınlar kolu uhdesinde bu projenin hayata geçeceğine olan inancını dile getirdi. Yaşar; “Bir vekilden ziyade beni bir kardeşiniz, bir ablanız olarak görmenizi arzu ediyorum. Bu manada elimden gelen her türlü yardımı seve seve yapacağımı bilmenizi isterim. Bu tür hayır işlerinde süreçlerin ne kadar meşakkatli olduğunun farkındayım,  fakat amaç hasıl olduktan sonra emek veren her bir kişinin yaşayacağı manevi hazzı tahmin edebiliyorum. Kapım her zaman sizlere açıktır.” dedi.

Serap Yaşar’ın ardından kürsüye davet edilen İstanbul Valisinin Değerli Eşi Şeyma Şahin; “Nasıl ki Sevgi Evleri ve Konuk Evi projelerini iş adamları başarıp hayata geçirdiyse, eminim ki MİAD Kadınlar Kolu önderliğinde iş kadınları Amatem projesini tek başına yürütüp, başarılı bir şekilde tamamlayacaktır.” diyerek kadınların gücüne vurgu yaptı.

Yapılan konuşmaların ardından plaket ve hediye törenine geçildi.  Günün anısına; Ak Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, İstanbul Valisinin Eşi Şeyma Şahin hediyeleri Kadın Kolları Yürütme Kurulu tarafından takdim edildi. Yoğun programına rağmen toplantıya teşrif eden Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’da selamlama konuşması gerçekleştirerek belediye çalışmaları hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı.

Çekilen toplu fotoğraf ile organizasyon sona erdi.

 

Diğer Haberler