MİAD ÜYELER BÖLGE BULUŞMASI SULAR VADİSİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MİAD 13. Dönem Birinci Bölge Buluşması 17 Şubat Cumartesi Günü Başakşehir Sular Vadisinde Gerçekleştirildi.

MİAD Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Güler’in ev sahipliğinde düzenlenen bölge buluşmasına; Bağcılar, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçesinde bulunan üyeler katılım gösterdi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun da katılım gerçekleştirdiği buluşmanın açılış konuşmasını MİAD Genel Sekreteri Hakan Odabaşı yaptı. MİAD’ın yeni dönemindeki çalışmaları ve planlanan faaliyetler ile ilgili bilgilendirmeler yaptığı konuşmanın sonrasında Miad Sevgi Evleri ve Hasta Konuk Evi hakkında video gösterimleri yapıldı.

Hemşehrimiz Kartoğlu ise MİAD’ın yapmış olduğu çalışmalar ile ilgili görüşlerini açıkladı. Malatyalı olmaktan gurur duyduğunu ve Malatyalıların kendisi için her zaman özel olduğunu belirten Kartoğlu; “hemşerilerimize kapımız her zaman açık” dedi. MİAD’ın kendisinde özel bir yeri olduğunu belirten ve her zaman projelerine destek olmak istediğini dile getiren Kartoğlu, MİAD’a yapmış olduğu çalışmalar için teşekkür etti.

Akabinde konuşma yapan Sayın Akdaş ise katılımlarından dolayı üyeler ve Sayın Kartoğlu’na teşekkürlerini iletti. Bu sene itibariyle 1600 öğrenciye burs verildiğini ve gençleri daha fazla desteklemek istediklerini dile getiren Akdaş, üyelerden daha fazla destek beklediğini ve bu konuda daha fazla hassasiyet gösterilmesi gerektiğine dikkat çekti. Endüstri 4.0 çağını yakalama potansiyeli en yüksek olan ülke olduğumuzu belirten Akdaş, bu noktada özellikle Genç MİAD’a büyük iş düştüğünü söyledi. Malatya ve bölgesi için bu noktada en önemli başlangıç noktalarından sayılan ve bu yıl Mayıs ayında üçüncüsü düzenlenecek olan ‘Robocot’ çalışması için kendilerine teşekkürlerini dile getirdi. Yeni Konukevinin yapılacağının da hatırlatan Akdaş bu yöndeki hassasiyeti ve çalışmaları için Şahin Nalbant’a teşekkür etti. Devlet Hastanesinin yanında 3. Konukevinin MİAD tarafından yapılacağını ve bu konuda çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

Aynı bölgedeki üyelerin tanışması ve iş ilişkilerini geliştirmesine yönelik yapılan toplantıda katılımcılar kendilerini ve firmalarını tanıtma fırsatı buldular. Ayrıca katılımcılar MİAD ile ilgili görüş ve önerilerini belirtmek için söz aldılar.

 

Diğer Haberler