Genel Kurul

Genel kurul MİAD’ın kayıtlı üyelerinden oluşur. Tüm üyeler genel kurulda oy kullanma hakkına sahiptir. Genel kurullarda yönetim kurulu ve Yönetim Kurulu başkanı seçilir. İki yılda bir yapılan genel kurulda MİAD mali durumu ibra edilir. Yapılan çalışmalar hakkında raporlar sunulur. Denetleme kurulu üyeleri derneğin mali tablolarını denetler ve genel kurul öncesi son denetlemelerini yapar.

MİAD 9. Olağan Genel Kurulunda Yunus Akdaş ve Yönetimi Seçildi

 
Malatyalı İşadamları Derneği 9. Olağan Genel Kurulu 24 Ekim 2009 Cumartesi günü İstanbul’da MİAD dernek merkezinde yapıldı. MİAD genel kurulunda tek aday olarak Yönetim listesini sunan Yunus AKDAŞ tekrar Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

MİAD Genel Kurulu eski Eminönü Belediye Başkanı Nevzat ER’in Divan Kurulu Başkanı olarak seçilmesi ile başladı. Genç MİAD Üyeleri İrfan ASLAN ve İbrahim SIRMA’da divan üyeleri olarak genel kurulda hazır bulundular. Saygı duruşu ve açılış konuşmaları sonrasında 8. Döneme ait faaliyet raporları Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Şamil ONUR, MİAD Genel Sekreteri Ahmet Turan KOÇER ve MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus AKDAŞ tarafından genel kurul katılımcılarına sunuldu.
Divan Kurulu Başkanı Nevzat ER’in oylamaya sunduğu 8. Dönem faaliyet planı ve denetleme kurulu raporları genel kurul tarafından ibra edildi. Son olarak MİAD yeni dönem Yönetim Kurulu Başkan Yunus AKDAŞ tarafından haziruna tek tek tanıtıldı. Genel Kurul Üyelerinin onayı ile yeni Yönetim Kurulu oybirliği ile seçildi. Genel Kurulda Gazeteci Yazar Cumali ÜNALDI, İşadamı Naci EKŞİ, İşadamı Kadir ERİŞ, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Muharrem ÖDEMİŞ ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz YENİAY genel kurul üyelerine hitaben söz aldılar.

Genel Kurul sonunda söz alan MİAD Yönetim Kurulu Başkanı 9. Dönemde kendisi ve Yönetim Kurulunun genel kurul üyelerince yeniden görevlendirilmesi dolayısı ile teşekkürlerini sunduğunu belirtti. Yeni dönemde izleyecekleri politikalar hakkında da bilgiler veren AKDAŞ üyeler arası kaynaşmanın ve işbirliğinin artırılmasına ve lobi faaliyetlerine ağırlık vereceklerini, yeni dönem konsept projesi olarak Turgut Özal Tıp Merkezi MİAD Konuk Evi’nin yapımını planladıklarını söyledi. Son olarak yeni yönetim kurulu üyelerinin bir arada hatıra fotoğrafı çektirmesiyle MİAD 9. Olağan Genel Kurulu tamamlandı.