MİAD Kadın Kolları

MİAD KADIN KOLLARI

 
MİAD Kadın Kolları; MİAD Üyesi bayanlar ve MİAD üye eşlerinden oluşan, MİAD’a bağlı bir gruptur. MİAD ile ortak misyon ve vizyon taşıyan grubun ana amacı; MİAD’ın sosyal sorumluluk projelerine destek vermektir. Eylül 2010 tarihinde temelleri atılan grup; öncelikle MİAD Sevgi Evleri çocukların ihtiyacını karşılamak, Malatya Eğitim Bursu Platformuna katkı sağlamak gibi birçok projeye destek vermeyi hedeflemektedir.

MİAD Kadın Kolları 2010-2011 yılları için, Malatya Valiliği Başkanlığında ve MİAD öncülüğünde başlatılan “Malatya Eğitim Bursu” Projesine destek vererek 10 adet Malatyalı Üniversite öğrencisi kıza burs vermeyi amaç edinmiştir. Kurulduğu günden itibaren üye buluşmaları, seminer gibi çeşitli faaliyetler gerçekleştiren Kadın Kolları; faaliyetlerden elde edilen gelirim tamamını belirlenen burs projesi için kullanmaktadır.

Ayrıca; yurtiçi ve yurt dışı gezileri, çeşitli eğitim ve seminerler, konferanslar, kurumsal ziyaretler, hayır amaçlı ziyaretler gibi faaliyetler ile gerek Kadın Kollarının etkileşim alanını geliştirmek, gerekse üyelerin birbirleri ile iletişim ve muhabbetinin sağlanması hedeflenmektedir.

 

KADIN KOLLARI FAALİYETLERİ

 
Buluşmalar;


Bu buluşmalarda öğrencilere burs temin edebilmek için kermesler organize edilmektedir.

Eğitim Seminerleri;


Kadın Kolları eğitim çalışmalarına da önem verip KOSGEB ile işbirliği yaparak kadınlara yönelik KOSGEB destekleri hakkında eğitim düzenlemiştir.2012 yılı içerisinde girişimcilik eğitimi ile kadınlara ve genç girişimcilere destek olunmuştur.

Kurumsal Ziyaretler;


MİAD Kadın Kolları Yürütme Kurulu ziyaretler çerçevesinde İstanbul Valisi Hüseyin Mutlu’nun eşi Gül Mutlu, İ.B.B. Başdanışmanı Tülin Ersöz, Zaman Gazetesi yazarı Günseli Özen Ocakoğlu ve KOSGEB Boğaziçi Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Serhat Öztürk’ü ziyaret etmiştir.

Geziler;


Kurulduğu 9. Dönem içerisinde aktif çalışmalar gösteren Kadın Kolları Yürütme Kurulu, Prag gezisini organize ederek iş kadınları ve üye eşlerini bir araya getirmiştir.

Sosyal Sorumluluk Projeleri;


Kurulduğu ilk yılının ana konsept etkinliği olarak öğrencilere burs vermeyi uygun gören Kadın Kolları Yürütme Kurulu, Malatya Eğitim Bursu Projesi kapsamında başarılı ve ihtiyaç sahibi 10 genç kız öğrenciye eğitim dönemi boyunca burs temin ettiler. Yeni dönemde burs projesine desteğini arttırarak sürdürmeyi planlamaktadır.