ÖZYAŞAR TEL VE GALVANİZLEME SAN. A.Ş.

 ÖZYAŞAR GRUP ŞİRKETLERİNİN TARİHÇESİ

 Özyaşar Tel ve Galvanizleme San. A.Ş.'nin Kurucusu Ahmet Çokyaşar ilk ticari girişimine 1953 yılında Adana'da başlamış 1961 yılında Korkusuz Kollektif adıyla inşaat malzemeleri toptan pazarlama şirketini kurarark faaliyet alanını gelişletmiştir. 

Takip eden yıllarda Mehmet Öokyaşar ile güçbirliği yapılarak firmanın önü açılmış ve 1969 yılında gelindiğinde İstanbul'da alüminyum profil üreten tesis kurularak ticaret hayatından sanayiciliğe geçilmiştir.

 

1973 yılına gelindiğinde İstanbul’da Özyaşar firması bir kollektif şirket olarak doğar. Böylece tel sanayine girilmiştir. Özyaşar’ın ilk üretim tesisleri Eyüp’te olup Tahtakale’de ise merkez ofisler ve satış mağazası yer almıştır.

 

1978 yılına kadar Adana’daki ticari işletmeler devam eder. Bu tarihten sonra ise ticaret ve sanayi faaliyetlerinin merkezi İstanbul olur. 1984 yılında, alüminyum profil üretimi ve pazarlaması için Demsaş Metal A.Ş kurulur. 1992 yılında ise Özyaşar kollektif şirketten anonim şirket haline dönüştürülür.

 

1980’li yıllardan itibaren ikinci kuşak şirketlerde görev almaya ve takip eden yıllarda çekirdekten yetişerek yönetim kademelerinde yerlerini almaya başlamışlardır.

 

Ürün çeşidini ve kapasiteyi artırabilmek amacıyla üretim tesisleri 1986 yılında Eyüp’ten Silivri-Değirmenköy’e taşınmıştır.

Burada en önemli gelişme sıcak daldırma galvanizleme hatlarının kurulması olmuştur. Bunun yanında sıcak daldırma galvanizli dikenli tel, helezon tel ve yağlı balya teli de üretilmeye başlanmıştır.

 

1990 yılından başlamak kaydıyla iç piyasa ve ihracat taleplerinin artmasıyla dünya standartlarında üretim yapma fikri temel bir anlayış olarak benimsenmiştir. Bu nedenle üretim tesisleri, dünyanın sayılı markaları arasından seçilerek modernizasyon ve kapasite artırma yatırımları başlatılmıştır.

 

Özyaşar’da sürdürülebilir yatırım ve büyüme bir ilke olarak benimsendiği için günümüze gelindiğinde kapasite aylık 10.000 tonaulaşmış ve sektöründe lider konuma gelmiştir.

 

 
  • Mail Gönder
  • 0212 634 04 44
  • Web Sitesi
  • Kuruluş Yılı: 1953
  • İSTANBUL / BAHÇELİEVLER
  • Yenibosna Merkez Mah. Kavak Sok. Eresinler Ser Plaza No:3 B Blok Kat:4 Yenibosna